13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Dodatkowy milion na wyposażenie nowej siedziby dwóch wydziałów UWM

OlsztynDodatkowy milion na wyposażenie nowej siedziby dwóch wydziałów UWM
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wkrótce rozpoczną się pierwsze zakupy wyposażenia nowej siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. Senat UWM zdecydował o przekazaniu na ten cel dodatkowego miliona złotych.

reklama

Specjalne stalowe podstawy do stołów konferencyjnych, płyty meblowe, z których zostaną wykonane meble do gabinetów, to prawdopodobnie pierwsze zakupy do nowej siedziby wydziałów Prawa i Administracji oraz Nauk Społecznych. Decyzją Senatu, podjętą na kwietniowym posiedzeniu, oba wydziały otrzymały na zakup wyposażenia dodatkowy milion złotych. Pieniądze pochodzą z tzw. rezerwy budżetowej uczelni i zostały przyznane na wniosek dziekanów obu wydziałów.

– Stal bardzo podrożała, zatem kwota 12 tys. zł, które wydalibyśmy w tym miesiącu, za trzy miesiące urosłaby do 24 tys. zł. Aby nie płacić tyle, bo i tak będziemy musieli to kupić, uruchomione zostały te pieniądze – wyjaśnia prof. dr hab. Joannna Ostrouch-Kamińska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych.

Jak oceniasz jego występ? Student z Olsztyna oczarował jurorów The Voice of Poland
reklama

Nowy budynek zgodnie z harmonogramem ma zostać oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku, ale prace budowlane posuwają się w takim tempie, że bardzo prawdopodobne staje się ich wcześniejsze zakończenie. Oba wydziały już kompletują więc wyposażenie swej nowej siedziby.

– Zostały wybrane krzesła, fotele, biurka, ławki dla studentów, nawet tkaniny i wykończenia. Wszystko jest gotowe. Za chwilę ruszą zakupy. Nie dzielimy tego na poszczególne wydziały, bo przecież z sal, auli wykładowych i korytarzy będziemy korzystać wspólnie – mówi prof. Ostrouch-Kamińska.

reklama

Nowy budynek otrzyma wykończenie w stylu industrialnym i minimalistycznym. Dominującymi kolorami będą różne odcienie szarego i biel (płytki gresu na podłogach). Ościeżnice będą w kolorze czarnym a okucia okienne grafitowe. Klimatu ciepła dodadzą dębowe drzwi wewnętrzne.

– Będzie przepięknie! My nie możemy się już doczekać, kiedy przekroczymy progi naszej nowej siedziby. Być może będzie to już semestr zimowy w nowym roku akademickim. Czekamy na decyzje wykonawcy – dodaje dziekan Ostrouch-Kamińska.

Jak oceniasz jego występ? Student z Olsztyna oczarował jurorów The Voice of Poland

Nowa siedziba WPiA i WNS to jedna z największych inwestycji UWM w ostatnich latach. Budynek będzie mieć ponad 12,5 tys. mpowierzchni. Każdy wydział otrzyma ponad 2 tys. m2 do własnej dyspozycji, oprócz tego ponad 7 tys. m2 to część wspólna. Elewacja budynku zostanie częściowo wykończona okładziną z cegły klinkierowej. Obiekt nawiązuje wyglądem do zabytkowej architektury starej części Kortowa, ale będzie także współgrać z nową zabudową.

Dodatkowy milion na wyposażenie nowej siedziby dwóch wydziałów UWM

źródło: UWM

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama