13 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Studenci z Olsztyna pomogą samotnym matkom

OlsztynStudenci z Olsztyna pomogą samotnym matkom
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

To druga edycja WorkCampu w stolicy Warmii i Mazur. W ramach tej unikatowej inicjatywy,studenci Wydziału Geoinżynierii UWM skupieni wokół Koła Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB) zrealizują kolejny etap remontu w Ośrodku Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży w Olsztynie. Do akcji nadal mogą dołączyć firmy oraz chętni wolontariusze.

reklama

WorkCamp to wyjątkowa formuła wolontariatu – międzynarodowy obóz dla młodzieży, który łączy ludzi z różnych krajów i środowisk poprzez pracę na rzecz lokalnej społeczności. Na całym świecie realizowane są projekty ekologiczne, kulturalne, socjalne czy renowacyjne. Tegoroczny olsztyński WorkCamp zakłada szeroki zakres prac budowlanych w Ośrodku Wsparcia dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży.

– Pierwszą edycję tej międzynarodowej akcji w Olsztynie realizowaliśmy w 2017 roku. Wówczas przeprowadziliśmy zbiórkę materiałów i sprzętu budowlanego, a studenci naszego wydziału, w większości z budownictwa, wykonywali prace fizyczne i budowlane. Kilka lat temu wyremontowaliśmy pokoje w których mieszkają samotne matki z dziećmi, w tym roku, w ramach II etapu naszych działań, wyremontujemy korytarz i pokoje socjalne– wyjaśnia dr inż. Piotr Kosiński, koordynator projektu, na co dzień pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Geoinżynierii uczący m.in. studentów budownictwa.

Jak oceniasz jego występ? Student z Olsztyna oczarował jurorów The Voice of Poland
reklama

Wolontariusze uczestniczący w WorkCampie planują przeprowadzić prace remontowe na przełomie czerwca i lipca tego roku.

– WorkCamp to świetna okazja, aby wiedzę, którą przekazujemy naszym studentom od razu zastosować w praktyce. Dzięki takim akcjom, jak ta koordynowana przez Młodą Kadrę PZITB, przyszli inżynierowie budownictwa od razu podnoszą swoje kwalifikacje, a przy okazji realizują szlachetny cel – podkreśla dr inż. Jacek Zabielski, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

reklama

Już dzisiaj wsparcie inicjatywy zadeklarowały lokalne firmy z Olsztyna i okolic. Wypożyczą sprzęt, przekażą materiały, sfinansują część wydatków. W najbliższym czasie wystartuje zbiórka funduszy na zakup materiałów i niezbędnego sprzętu. Trwa również nabór wolontariuszy, którzy chcieliby dołączyć do ekipy remontowej z olsztyńskiej uczelni. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 20 uczestników. Organizatorzy zakładają, że w tym roku ta liczba będzie podobna.

Olsztyńskiej "drogówce" towarzyszył ksiądz, który prosił kierowców o nawrócenie się

– Mamy już zgłoszenia od naszych studentów, którzy zawsze chętnie angażują się w akcje społeczne. Jednak rąk do pracy nigdy za wiele, dlatego zachęcamy wszystkich, którzy mają czas na przełomie czerwca i lipca i chcą pomóc, do zgłaszania się do nas. Również katalog firm wspierających akcję jest ciągle otwarty – zachęca dr inż. Piotr Kosiński.

Wstępny harmonogram prac zakłada start remontu 20 czerwca i zakończenie go najpóźniej do połowy lipca. Informacje o partnerach projektu, przebiegu prac i zaangażowaniu wolontariuszy będą na bieżąco publikowane w mediach społecznościowych i na stronie Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – www.wg.uwm.edu.pl.

Osoby chętne do zaangażowania się w olsztyński WorkCamp mogą kontaktować się z Przewodniczącą Koła Młodych PZITB Barbarą Duliasz: barbara.duliasz@adam-kaczmarczyk91gmail-com

źródło: UWM

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×