9 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Najpierw pijany uderzył autem w latarnię, potem włamał się do kościoła

SzczytnoNajpierw pijany uderzył autem w latarnię, potem włamał się do kościoła

Na gorącym uczynku zatrzymany został sprawca włamania do kościoła baptystów w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w środę policja. Funkcjonariusze interweniowali wobec niego już dzień wcześniej, gdy pijany i bez prawa jazdy uderzył autem w latarnię.

reklama

Jak podała szczycieńska policja, 25-letni mieszkaniec gminy Wielbark usłyszał już zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do kościoła.

Mężczyzna wpadł po raz pierwszy na ul. Wileńskiej w Szczytnie, gdy na oczach policyjnego patrolu gwałtownie zmienił pas ruchu i zakończył jazdę na przydrożnej latarni. Gdy funkcjonariusze chcieli udzielić mu pomocy, wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy; „wydmuchał” prawie 1,5 promila. W dodatku okazało się, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Nowa atrakcja? „Oponarium” niedaleko Olsztyna
reklama

„Tego dnia, po sporządzeniu dokumentacji, 25-latek został przekazany pod opiekę rodziny. Mundurowi poinformowali go, że po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd” – podała policja.

Nazajutrz ten sam mężczyzna został przyłapany przez pastora na włamaniu do kościoła baptystów przy ul. Sienkiewicza w Szczytnie.

reklama

Duchownego zaniepokoiły hałasy dobiegające z kościelnej piwnicy. Dlatego poszedł sprawdzić, co się dzieje. Drzwi były zamknięte, ale na schodach przed kościołem natknął się na nieznajomego młodego mężczyznę. Młodzieniec – zapytany, co tu robi – oświadczył, że sprząta.

W zatrzymaniu pomógł znajomy pastora, który w tym czasie do niego przyjechał. Okazało się, że 25-latek, po wybiciu trzech szyb dostał się do kościelnej piwnicy, skąd usiłował wynieść karton z dekoracjami ślubnymi i sprzęt do sprzątania posesji. Przedmioty, które chciał ukraść, były warte blisko 5 tys. zł. Sprawcę przekazano policji.

Po dwuletniej przerwie w Olsztynie uruchomiono zdroje z wodą pitną

„W trakcie prowadzonej interwencji 25-latek miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, dlatego po wykonanych czynnościach trzeźwiał w policyjnej celi” – poinformowała policja.

źródło: PAP

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×