fbpx
-1 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Kto może zostać psychoterapeutą?

reklama

Jak zostać specjalistą w zakresie psychoterapii? Psychoterapię powinni prowadzić wyłącznie specjaliści.

Żeby zostać psychoterapeutą, należy najpierw skończyć studia wyższe – najlepiej psychologię, medycynę, pedagogikę, ale może to być dowolny kierunek z zakresu humanistycznych. Ale to nie wystarczy. Zanim zacznie się praktykę w zakresie psychoterapii, trzeba również ukończyć profesjonalne szkolenie z psychoterapii, które może być potwierdzone dodatkowo certyfikatem. Trwa ono na ogół cztery lata. Takie szkolenie to ciągła nauka teorii i praktyki, osadzona w jednym z kilku wiodących nurtów psychoterapii.

Niestety, w Olsztynie nie ma szkół tego rodzaju. Żeby się szkolić, trzeba pojechać do innych niż Olsztyn miast, najbliżej jest Warszawa i Gdańsk. Nie przeszkadza to jednak, żeby to właśnie w stolicy Warmii i Mazur funkcjonowały specjalistyczne gabinety psychoterapii.

Czytaj też:  Salon barberski w stylu retro - jak go urządzić?
reklama

Jest ich już sporo i reprezentują one w zasadzie wszystkie obecne w tradycji nurty psychoterapii. Część z nich jest ulokowanych w centrum Olsztyna, ale jest też wiele w innych lokalizacjach. W nowych dzielnicach Olsztyna można również umówić się na sesje psychoterapii, i to w wybranym przez siebie nurcie (jeśli jakiś preferujemy). Psychoterapia Olsztyn można pomóc sobie, ale w sposób pośredni wpływa to tez na innych, na wszystkie osoby, z którymi jesteśmy w relacjach.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama