fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Agresja na drogach naszego regionu. Policja publikuje nagrania

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Każdy z nas może przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach oraz do tego, by piraci drogowi ponosili konsekwencje swojej bezmyślności. W dobie dynamicznie rozwijającej się technologii i wszechobecnego Internetu, czasami wystarczy do tego jeden mail wysłany policjantom. Skrzynki mailowe „STOP agresji drogowej” działają w każdej komendzie wojewódzkiej i to właśnie tam uczestnicy ruchu drogowego mogą przesyłać nagrania, na których uwiecznili rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego przez inne osoby.

Coraz więcej kierowców posiada w swoim samochodzie wideorejestrator, nagrywający nie tylko trasę przejazdu, ale też zachowania innych uczestników ruchu. Takie nagrania mogą stać się bardzo pomocne przy wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia drogowego, ale również mogą być podstawą do tego, by wyciągnąć konsekwencje wobec kierowcy, który swoją bezmyślnością i łamaniem prawa naraził inne osoby na niebezpieczeństwo.

*filmiki opublikowane przez policję

reklama

Już od kilku lat w każdej komendzie wojewódzkiej Policji funkcjonuje elektroniczna skrzynka pocztowa, ułatwiająca zgłaszanie niewłaściwych i niebezpiecznych zachowań innych uczestników ruchu drogowego. W zależności od tego, w którym województwie zostało popełnione wykroczenie, zgłaszający może skorzystać z właściwego adresu e-mail.

Od początku 2021 roku na adres skrzynki „STOP agresji drogowej” na Warmii i Mazurach ([email protected]) wpłynęło blisko 600 zgłoszeń dotyczących zdarzeń z województwa warmińsko – mazurskiego. Zgłoszenia po wstępnej weryfikacji są przesyłane zgodnie z właściwością miejscową do poszczególnych komend miejskich lub powiatowych, gdzie podejmowane są dalsze czynności, które zmierzają do pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców wykroczeń. Obecnie już ponad 80% postępowań wszczętych na podstawie tych zgłoszeń zostało zakończonych, a w pozostałych przypadkach dalej prowadzone są czynności wyjaśniające.

Czytaj też:  Przy Warmia Tower najpierw uderzył w radiowóz, a potem w latarnię

Ta metoda zgłaszania wykroczeń cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W roku 2020 otrzymaliśmy blisko 400 zgłoszeń, w tym już o 200 więcej. Każdy świadek ma możliwość wysłania na ten adres nagrania lub zdjęcia, na którym zostało uwiecznione naruszenie przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. W ten sposób wszyscy możemy realnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zniechęcić innych kierowców do agresywnych zachowań.

źródło: KWP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama