fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Ciepła woda w domu? Tylko z pompą ciepła!

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Statystyki mówią, że w Polsce około 80 tysięcy domów jednorodzinnych oddaje się rokrocznie do użytku. Ponadto istnieje ich już ponad 5 milionów, z czego jasno wynika, że ponad połowa mieszkańców naszego kraju może cieszyć się spokojem swojego własnego domu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby iść z duchem czasu i dobierać takie instalacje, które będą nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim przyjazne dla naszej kieszeni.

Pompa ciepła wody użytkowej. Zalety ekonomiczne

W ostatnich latach pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością – zarówno do ogrzewania domów, gospodarstw, jak i innych obiektów. Trudno się dziwić, bowiem wybór takiego rozwiązania ma wiele zalet. Jednak pompy ciepła to nie tylko ogrzewanie lub chłodzenie budynków. To również ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzewanie wody użytkowej lub tej w przydomowym basenie.

Dlaczego powietrzna pompa ciepła jest taka tania w eksploatacji? Dzieje się tak za sprawą wykorzystania energii odnawialnej zgromadzonej w gruncie, powietrzu lub wodzie. Pompa wymaga bardzo niewielkiej ilości energii, aby uruchomić wszystkie elementy swojej konstrukcji. Najefektywniejsze pompy ciepła mogą na każdą 1 kilowatogodzinę energii elektrycznej ciepła wytwarzać nawet 6,6 kw ciepła. W praktyce koszt wytworzenia 1 kWh wynosi ok. 9 gr/kWh brutto.

Czytaj też:  Antyalergiczne materace - na jaki się zdecydować?

Pompa ciepła PCCO MONO. Dobre rozwiązanie dla Ciebie

reklama

Pompa ciepła powietrzna typu MONO to nawet czterokrotnie niższe koszty podgrzewania wody użytkowej. Ponadto jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób troszczących się o ekologię. PCCO MONO osiągają bowiem najwyższą klasę energetyczną A+++, również przy pracy w niezwykle niskich temperaturach. Dodatkowo możemy mieć pewność, że urządzenie nie zamarznie dzięki Innowacyjnemu Modułowi Zabezpieczającemu PZ HX. Kolejną ogromną zaletą tego rodzaju pomp jest system EKONTROL, który jest automatyczną diagnostyką. Jeśli wybieramy pompę ciepła, sprawdźmy firmę, z którą podpisujemy umowę. Najbardziej doświadczone firmy na rynku, takie jak Hewalex, dają aż 5-letnią gwarancję na swoje systemy.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama