fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Z Rady Miasta do Urzędu Wojewódzkiego

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Drugim wicewojewodą Warmii Mazury jest od dziś Piotr Opaczewski. Został powołany na to stanowisko w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Nowego wicewojewodę powołał premier Mateusz Morawiecki, a nominację wręczył wojewoda Artur Chojecki. „Pan Piotr Opaczewski zdobył już doświadczenie samorządowe, co bardzo pomaga w sprawowaniu funkcji w administracji rządowej, bo nasza praca w dużej mierze opiera się właśnie na współpracy z samorządami” – podsumował Chojecki.

Drugi wicewojewoda ma m.in. możliwość nadzorowania pracy sektora zdrowia i infrastruktury, a także rolnictwa i ochrony środowiska.

reklama

Opaczewski zadeklarował, że będzie ciężko pracował i swoją funkcję traktował jako służbę państwu i jego obywatelom.

Nowy wicewojewoda ma 43 lata, pochodzi z Elbląga i jest absolwentem Politologii Uniwersytetu Gdańskiego. Do tej pory pracował jako przedsiębiorca. Jest działaczem społecznym, od 2018 r. jest radnym Rady Miejskiej Elbląga, działa w klubie radnym PiS. Jest koordynatorem Partii Republikańskiej w woj. warmińsko-mazurskim, członkiem władz krajowych i jednym z założycieli tej partii.

Czytaj też:  Prezes olsztyńskiego PiS złożył zawiadomienie w prokuraturze po wypowiedzi prezydenta miasta

Wcześniej funkcję drugiego wojewody warmińsko-mazurskiego pełnił Aleksander Socha w z Porozumienia Jarosława Gowina. Zrezygnował w połowie sierpnia, kiedy nie byli już częścią koalicji rządowej.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama