fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Politycy PiS uchwałą chcieli wyrazić poparcie dla służb na granicy. Radni się nie zgodzili

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Członkowie Rady Miasta zdecydowali, że nie zajmą się przedstawioną przez PiS uchwałą, która miała wyrazić poparcie dla żołnierzy i innych służb działających na granicy polsko-białoruskiej. „Lista wstydu rośnie, gratulacje” – skomentował decyzję szef klubu PiS Radosław Nojman.

Klub PiS Rady Miejskiej Olsztyna chciał, aby radni wyrazili w formie uchwały poparcie dla „polskiego wojska i służb broniących granicy z Białorusią”. Radni chcieli umieścić uchwałę w porządku obrad na środowe posiedzenie, ale pozostali członkowie Rady nie zgodzili się – większość radnych wstrzymała się od głosu, uniemożliwiając uzyskanie większości uchwały.

„Proszę, by pan powstrzymał się od tego typu komentarzy, a na przyszłość bardziej dopracował stanowisko” – skwitował to stwierdzenie przewodniczący Rady Miasta Robert Szewczyk.

Czytaj też:  W Polsce zmarło 90 306 osób z COVID-19. Ile dziś?
reklama

Z informacji, do których dotarli dziennikarze wynika, że wielu radnych miało zastrzeżenia co do sformułowań, które pojawiły się w przygotowanej przez PiS uchwale. Nie podobało im się m.in. sformułowanie „pan prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka”. „Ta tytulatura jest grubo przesadzona, wstyd byśmy się pod nią podpisywali” – powiedział jeden z radnych.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama