fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

19 letni Paweł J. kierował pijany i naćpany. Zginęła 18-latka i 16-latek

reklama

Prokuratura rejonowa oskarżyła Pawła J. o wypadek pod Barczewem, w wyniku którego zginęło dwóch nastolatków. Według śledczych prowadził samochód po pijanemu i pod wpływem amfetaminy.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ postawiła 19-letniemu Pawłowi J. zarzut spowodowania wypadku drogowego w kwietniu, w którym zginęły dwie osoby. Według ustaleń policji jeździł wówczas autem, mając we krwi około 0,9 promila alkoholu i pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy. Ponadto nigdy nie wyrobił prawa jazdy.

Do wypadku doszło 12 kwietnia w nocy na drodze wojewódzkiej pod Barczewkiem. Jedną z czterech osób, które podróżowały był Paweł J., a dwie pozostałe to jego pasażerowie. Według ustaleń prokuratora kierowca nie jechał bezpiecznie i stracił kontrolę nad pojazdem. Uderzył w słup energetyczny. W zderzeniu na miejscu zginęło dwoje nastolatków – 16-letni chłopiec i 18-letnia dziewczyna. Kierowca i siedzący obok niego 31-latek zostali ranni. Paweł J. nie przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Czytaj też:  Kaplica grobowa Lehndorffów uratowana - po latach zakończono jej remont
reklama

źródło: PAP, fot. KMP Olsztyn, OSP w Barczewku

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama