fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Policjant jadąc do pracy uratował życie kierowcy na ul. Sielskiej

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Dziś rano asp. szt. Andrzej Łowczyk z KMP Olsztyn jadąc do pracy zauważył na ul. Sielskiej osobowe auto, które blokowało prawy pas ruchu.

Funkcjonariusz podszedł do samochodu, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z kierowcą. Jak się okazało była to decyzja na miarę życia. Kierowca był nieprzytomny i potrzebował natychmiastowej pomocy. Asp. szt. Andrzej Łowczyk nie zwlekła i podjął niezbędne kroki. Pierwszym wyzwaniem okazał się zamknięty pojazd od środka. Wybił szybę i z pomocą osoby postronnej wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę. Rozpoczęła się resuscytacja 63-letniego kierowcy. Świadek zadzwonił na 112.

Resuscytację krążeniowo-oddechową olsztyński policjant prowadził do momentu pojawienia się służb ratunkowych, które przejęły czynności ratunkowe. Ostatecznie 63-latkowi udało się przywrócił funkcje życiowe. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala” – poinformowało biuro prasowe KMP Olsztyn.

Czytaj też:  19 letni Paweł J. kierował pijany i naćpany. Zginęła 18-latka i 16-latek
reklama

Działanie medyczne po dojechaniu na miejsce zdarzenia przejęli strażacy, kontynuując RKO. Według naszych informacji po drugim strzale z defibrylatora poszkodowany wrócił do życia.

*nagranie z akcji ratunkowej

źródło: KMP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama