fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Temu kierowcy grożą 3 lata więzienia. Miał przy sobie lizaka, łyżeczkę i biały proszek

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W środę (03.11.2021r.) po godz. 20.00 patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Za kierownicą tego auta siedział 30-latek z Rucianego – Nidy.

Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Nie mieli żadnych zastrzeżeń. Wiele wskazywało jednak na to, że kierowca może być pod działaniem środków odurzających. Test narkotykowy okazał się pozytywny i wykazał, że 30-latek znajduje się pod działaniem amfetaminy. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań.

W trakcie przeszukania kierującego w jego kieszeni policjanci znaleźli woreczek strunowy z foliowymi zawiniątkami, w których był biały proszek. Znaleźli też małą łyżeczkę i lizaka, na opakowaniu którego były symbole marihuany. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone przez policjantów. Z uwagi na podejrzenie kierowania samochodem pod działaniem narkotyków, funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Czytaj też:  Rolnik z Agrounii uniewinniony od zarzutu zniesławienia parlamentarzystów PiS
reklama

Jeśli badanie krwi i analiza zabezpieczonego białego proszku wykażą, że były to narkotyki wówczas kierowca passata usłyszy dwa zarzuty. Pierwszy z nich to kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających, a drugi to posiadanie amfetaminy.

Grozi mu za to kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama