fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Podczas kwesty na cmentarzach zebrano ponad 12,5 tys. zł

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Ponad 12,5 tys. zł zebrano podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nekropolii w Olsztynie – poinformował we wtorek olsztyński urząd miasta. Pieniądze mają być przeznaczone na renowację pomników i krzyży na cmentarzach św. Jakuba i św. Józefa.

Kwesta zorganizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach odbywała się 1 listopada na cmentarzach przy ul. Poprzecznej i w Dywitach. Jak zwykle uczestniczyli w niej wolontariusze i znani olsztynianie: naukowcy, społecznicy, samorządowcy i politycy.

Jak przekazał olsztyński ratusz, podczas kwesty w tym roku zgromadzono ponad 12,5 tys. zł. Wśród kwestujących był prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który uzbierał prawie 1,7 tys. zł.

reklama

„Kwestując spędziłem na naszym cmentarzu dwie godziny. Olsztynianie okazali się bardzo hojni, serdecznie dziękuję za wsparcie tej cennej inicjatywy” – powiedział Grzymowicz.

Czytaj też:  Opozycyjni posłowie-lekarze apelują o stanowcze działania w walce z pandemią

Podobne kwesty odbywają się od 2003 roku. W tym czasie zebrano około 300 tys. zł. Uzyskane w ten sposób fundusze są przeznaczane na renowację nagrobków, ogrodzeń i krzyży na historycznych nekropoliach Olsztyna: św. Jakuba, św. Józefa i św. Jana Nepomucena.

W ubiegłym roku nie zbierano pieniędzy do puszek, ponieważ ze względów epidemicznych cmentarze były zamknięte. Zorganizowano natomiast kwestę internetową, podczas której zebrano ponad 1,7 tys. zł.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama