fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Syn prezydenta Grzymowicza zatrzymany przez policję? Grożą mu dwa lata więzienia

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna grozi 36-latkowi, który na al. Warszawskiej jadąc pod prąd wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Badanie alkomatem w organizmie kierującego wykazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Według nieoficjalnej informacji jaka obiegła olsztyńskie media, to syn prezydenta Piotra Grzymowicza.

W czwartek (28.10.2021) nad ranem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie od innych uczestników ruchu drogowego o zdarzeniu na al. Warszawskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 36-letni kierujący osobowym citroenem na skrzyżowaniu ul. Tuwima i al. Warszawskiej z nieznanym przyczyn wjechał pod prąd w al. Warszawską, a następnie zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Interweniujący policjanci zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie 36-letniego mieszkańca Olsztyna.

Obecni na miejscu ratownicy medyczni po wstępnym badaniu stwierdzili, że mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. 36-latek został zatrzymany w celu wykonania czynności procesowych. Po ich wykonaniu został zwolniony. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyźnie prawa jazdy. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Czytaj też:  Prezydenta Olsztyna Piotra G. czeka proces sądowy! Prokurator kieruje akt oskarżenia
reklama

36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

Pijanym kierowcą ma być syn prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Skontaktowaliśmy się z olsztyńska policją oraz ratuszem. KMP nie udziel w tej sprawie żadnych informacji, a rzecznik urzędu miasta odsyła do prezydenta wskazując, że to sprawa o podłoży prywatnym, a nie urzędowym.

Aktualizacja. Pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Syn prezydenta Olsztyna chce poddać się dobrowolnie karze: Syn prezydenta poniesie odpowiedzialność? Może nie dojść do procesu

źródło: KMP Olsztyn

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

54 KOMENTARZY

54 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama