fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Szpitale wprowadzają ograniczenia w odwiedzinach pacjentów

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Coraz więcej szpitali w woj. warmińsko-mazurskim wprowadza ograniczenia lub całkowite zakazy odwiedzin pacjentów. Ma to związek z rosnącą liczba przypadków zachorowań na COVID-19 i grypę.

Od wtorku zakaz odwiedzin pacjentów wprowadził szpital wojewódzki w Elblągu. „W przypadkach wyjątkowych dopuszcza się odwiedziny u pacjenta maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) – wyłącznie po uzgodnieniu z lekarzem dyżurnym oddziału. W Oddziale Niemowlęcym i Oddziale Pediatrycznym z Pododdziałem Neurologiczno-Rehabilitacyjnym w przypadku, gdy dziecko przebywa w szpitalu samo, dopuszcza się odwiedziny maksymalnie jednej osoby (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19). W przypadku porodów rodzinnych przy porodzie może uczestniczyć jedna osoba towarzysząca (bez objawów infekcyjnych, bez objawów zakażenia COVID-19) z zachowaniem reżimu sanitarnego i wewnętrznych procedur” – poinformował szpital w Elblągu.

Zakaz odwiedzin chorych obowiązuje już m.in. w szpitalu Pro Medica w Ełku i w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. „U nas może przebywać w szpitalu tylko opiekun chorego dziecka” – poinformował rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz i powiedział, że od ponad dwóch tygodni szpital notuje rekordowo dużo małych pacjentów wymagających hospitalizacji nie tylko z powodu koronawirusa, ale i zakażeń górnych dróg oddechowych.

Czytaj też:  Wydało się! Słynne olsztyńskie zapiekanki ujawniły bardzo przykrą wiadomość dlaczego zamykają biznes
reklama

Olsztyńska Poliklinika, największy w regionie szpital leczący pacjentów onkologicznych, zakaz odwiedzin pacjentów uzasadniła nie tylko rosnącą liczbą zakażeń SARS-CoV-2, ale także wysoką liczbą zachorowań na grypę.

W szpitalu wojewódzkim w Olsztynie chorych mogą odwiedzać tylko osoby zaszczepione lub mogące wykazać, że aktualnie nie są zakażone. Na raz w sali chorych może przebywać dwóch odwiedzających. „Apelujemy, by przychodziły w odwiedziny tylko osoby zdrowe i by maksymalnie skracać czas odwiedzin” – podał rzecznik szpitala Przemysław Prais.

We wtorek w warmińsko-mazurskim odnotowano 134 nowe zakażenia koronawirusem i jest to jeden z najniższych wskaźników w kraju. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama