fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Na cmentarzu przy ul. Poprzecznej ludzi sporo, ale w maseczkach – nieliczni

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Na największym w Olsztynie cmentarzu przy ul. Poprzecznej panuje w niedzielę spory ruch. Maseczki zakładają nieliczni. „A po co maseczki? Ciepło jest, słonecznie, a przecież latem wirus był w odwrocie” – powiedziała pani Jadwiga, która maseczki nie założyła nawet na zatłoczonym przystanku komunikacji miejskiej.

Niedziela jest w Olsztynie wyjątkowo piękna – ciepła i słoneczna. Cmentarz przy ul. Poprzecznej, największy w mieście, odwiedzają całe rodziny. Osoby starsze, których bliscy postarały się wcześniej o odpowiednie przepustki, wjeżdżają na cmentarne alejki autami. Gdy wysiadają z samochodów, skupiają się na tym, aby w idealny dla nich sposób bliscy ustawili na grobie znicze czy kwiaty. Maseczek nikt nie zakłada.

„Po co maseczka, jak jestem w gronie rodziny? Zaszczepiona poza tym jestem” – powiedziała starsza kobieta, wysiadająca z luksusowego auta syna. Ten na pytanie o maseczkę, odburknął, że „dość szerzenia światowych bzdur”.

reklama

„Przecież jest tak ciepło, trzeba łapać witaminę D, a nie zasłaniać twarz maseczką. Zaraz słota nadejdzie, ponure dni. Trzeba czerpać ze słońca ile można” – argumentowała pani Magdalena, kupująca pod cmentarzem kwiaty. Nawet stojąc w ogonku, nie założyła maseczki. Bez maseczek pracują także sprzedający znicze, wiązanki i kwiaty.

Czytaj też:  Dopiero przyszła na świat, a już usłyszała wyrok! Zamawiając olsztyńską pizzę możesz pomóc uratować dziecku życie

Na przystanku komunikacji miejskiej, kilkanaście metrów od głównej bramy cmentarza, maseczkę miała założoną jedna seniorka czekająca na autobus.

„Córka jest pielęgniarką, prosiła, żebym nosiła. Trudno mi w tę pogodę z maseczką, ale w autobusie trzeba mieć, to i czekając na autobus, założyłam maseczkę” – przyznała.

W niedzielę w południe dojazd do cmentarza na Poprzecznej odbywał się bez przeszkód, policjanci monitorowali okolice przejścia dla pieszych, prowadzącego do głównej bramy cmentarza, nie było potrzeby, by kierowali ruchem.

Na cmentarzu w niedzielę nie są prowadzone kwesty. Zaplanowano je na poniedziałek. Jedynie przed cmentarzem przedstawiciele fundacji dobroczynnych zbierają datki dla swoich podopiecznych.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama