fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Kierownictwo Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie złożyło rezygnację

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Dotychczasowy dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Olsztynie dr Radosław Borysiuk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Przyczyną była utrata zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych – podała rzeczniczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Na prośbę rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzego Przyborowskiego i na jego ręce rezygnację ze stanowiska dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego złożył w piątek dr Radosław Borysiuk. Jego zastępca dr Łukasz Grabarczyk złożył rezygnację na ręce zastępcy dyrektora szpitala Macieja Kamińskiego, który pełni teraz obowiązki dyrektora placówki.

„Przyczyną rezygnacji była utrata zdolności zarządczych wobec faktu wypowiedzenia lojalności przez koordynatorów oddziałowych” – poinformowała w komunikacie rzecznik prasowa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Wioletta Ustyjańczuk.

reklama

Lokalne media podały, że powodem rezygnacji był konflikt z jedną z koordynatorek oddziałowych w Szpitalu Uniwersyteckim oraz złożone zawiadomienie do prokuratury w sprawie podejrzenia o nieprawidłowości.

Czytaj też:  Czołowe zderzenie dwóch aut na drodze krajowej

Podmiotem tworzącym Szpital jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Szpital Uniwersytecki oprócz udzielania świadczeń zdrowotnych, realizuje zadania dydaktyczne i badawcze. Szpital przygotowuje osoby kształcące się na Wydziale Nauk Medycznych UWM w Olsztynie do wykonywania zawodu medycznego, a także kształci podyplomowo osoby wykonujące zawód medyczny.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama