fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Mężczyzna okradł sklep. Groził użyciem noża wobec pracownika ochrony

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Olsztyńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł produkty z jednego ze sklepów w mieście, a następnie groził użyciem noża wobec pracownika ochrony, który próbował go ująć. Ponadto policjanci w trakcie przeszukania posesji 24-latka znaleźli marihuanę i amfetaminę. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności kradzieży rozbójniczej, do której doszło pod koniec maja 2021 roku w jednym ze sklepów. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca ukradł produkty, w tym alkohol o łącznej wartości ok. 150 złotych. Następnie napastnik wyciągnął nóż i groził jego użyciem wobec pracownika ochrony, który próbował go ująć. Po chwili mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.


Olsztyńscy policjanci w trakcie czynności wpadli na trop i w ubiegły czwartek (30.09.2021) zatrzymali podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej 24-letniego mieszkańca gminy Dobre Miasto. W trakcie przeszukania posesji w jednym z pomieszczeń policjanci znaleźli zawiniątka z zielonym suszem roślinnym i białym proszkiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i amfetamina. Zabezpieczono łącznie około 50 gramów substancji zabronionych, które przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

Czytaj też:  Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej w warunkach multirecydywy
reklama


Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 24-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, do której się przyznał. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Dobre Miasto nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ sąd zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP Olsztyn

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama