fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Strabag złożył najkorzystniejszą ofertę na przebudowę odcinka DK 51 koło Smolajn

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Za ponad 20,7 mln zł firma Strabag chce przebudować drogę krajową 51 na odcinku Smolajny-Kosyń. To najkorzystniejsza oferta wyłoniona przez komisję przetargową – poinformowała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

– Pozostali wykonawcy startujący w przetargu mają czas do 30 września na wniesienie ewentualnych odwołań. Jeśli w tym czasie nie wpłyną odwołania, będziemy mogli przystąpić do podpisania umowy z wybranym wykonawcą – podała GDKiA w Olsztynie.

Przypomniała, że celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni i poprawa geometrii drogi. Dzięki budowie ciągu pieszo-rowerowego poprawi się również bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Nawierzchnia drogi o długości około 2,2 km zostanie wzmocniona do nośności 11,5 tony na oś. Na tym odcinku zostaną zlikwidowane nienormatywne zakręty, powstanie kładka dla pieszych nad rzeką Łyną oraz oświetlenie drogi. Przebudowane zostaną zjazdy i odwodnienie.

Czytaj też:  Niedzielski: pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19
reklama

Przebudowa odcinka DK51 Smolajny – Kosyń to kolejny etap modernizacji tej drogi. Zadanie łączy się z budowaną obecnie obwodnicą Smolajn, która powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Źródło: PAP; fot. GDDKiA Olsztyn

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama