fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Zespół Placówek Edukacyjnych w Olsztynie z tytułem Złotej Szkoły NBP

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Narodowy Bank Polski wyróżnił szkołę z Olsztyna za wzorowe wykonanie zadań pierwszej edycji ogólnopolskiego projektu „Giganci finansów osobistych”.

„Giganci finansów osobistych” to ogólnopolski program realizowany przez NBP z myślą o uczniach szkół ponadpodstawowych i starszych klasach szkół podstawowych. Celem jest zaktywizowanie młodzieży i nauczycieli do zdobywania wiedzy o finansach i kształtowania kompetencji ekonomicznych. Pierwsza pilotażowa edycja wystartowała w poprzednim roku szkolnym. Nauczycielki Katarzyna Leszczyńska i Irmina Kaczor – Kwiatkowska zgłosiły udział uczniów XV LO w ZPE.

Młodzież przeszła intensywny kurs ekonomii oraz wiedzy o finansach, szlifując także znajomość języka angielskiego. Uczniowie uczestniczyli w specjalnych interdyscyplinarnych zajęciach oraz debatach internetowych. Odwiedził ich również ekspert, dr Grzegorz Szczubełek z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, który w atrakcyjny i przystępny sposób tłumaczył zawiłość ekonomicznych zagadnień.

Czytaj też:  Prezydenta Olsztyna Piotra G. czeka proces sądowy! Prokurator kieruje akt oskarżenia
reklama

Praca uczniów i nauczycieli ZPE spotkała się z uznaniem NBP. Szkoła znalazła się w zaszczytnym gronie 284 z całej Polski, które otrzymały najwyższą punktację, tytuł Złotej Szkoły i specjalny certyfikat podpisany przez prof. Adama Glapińskiego, prezesa NBP. W Olsztynie tytuł Złotej Szkoły zdobył jeszcze Zespół Szkół Ekonomiczno – Handlowych.

Źródło: ZPE Olsztyn

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama