fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Zamknięcie al. Piłsudskiego spowoduje zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Już w najbliższą sobotę wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, związane z zamknięciem odcinka al. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Mazowieckiego (dawniej Obiegowa).

Do ostatecznego zamknięcia al. Piłsudskiego dojdzie w nocy z soboty na niedzielę (7.08/8.08.2021). W związku z brakiem możliwości przejazdu przez odcinek od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Mazowieckiego, w komunikacji miejskiej w Olsztynie nastąpią zmiany.

Zmiana tras i zawieszenie przystanków

Autobusy linii 105, 106, 113 oraz 128 kursować będą w obu kierunkach po trasie zmienionej ulicami: Piłsudskiego – Żołnierska – Mazowieckiego – Piłsudskiego. Na trasie zmienionej obowiązywać będą przystanki: Skwer Wakara, Szpital Wojewódzki (tylko w kierunku al. Piłsudskiego) oraz Hala Urania.

reklama

Autobusy linii 117 kursować będą w obu kierunkach po trasie zmienionej ulicami: Żołnierska – Piłsudskiego. Na trasie zmienionej obowiązywać będzie przystanek: Skwer Wakara.

Czytaj też:  Czołowe zderzenie Fiata Punto z Hyundaiem Tucsonem

Do odwołania dla wszystkich linii przestaje funkcjonować przystanek Planetarium na al. Piłsudskiego (w obu kierunkach), natomiast przystanek Hala Urania na ul. Mazowieckiego (w obu kierunkach) nie będzie obsługiwany przez linię 117.

Korekcie, w celu dostosowania do wydłużonego czasu przejazdu linii 113, ulega również rozkład jazdy linii Z13.

Nowe rozkłady jazdy dostępne są tu: Rozkład jazdy.

Inne zmiany związane z zamknięciem al. Piłsudskiego opisane są tutaj: Zamknięcie al. Piłsudskiego przesunięte. Zmiany w organizacji ruchu.

Źródło: ZDZiT

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama