fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Radny Arczak pyta prezydenta Olsztyna co z trzecim wiaduktem na Zatorzu?

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Radny Mirosław Arczak zwrócił się do Prezydenta Piotra Grzymowicza w sprawie budowy wyczekiwanego trzeciego wiaduktu na Zatorzu. Radny Arczak ma w związku z tym kilka wątpliwości.

Chodzi o wiadukt, który miałby połączyć osiedla za torami z ul. Lubelską, jako trzecia droga przechodząca przez tory. Mieszkańcy już od dawna upominają się o kolejne połączenie z centrum miasta.

Radny Mirosław Arczak poruszył ten temat na swoim profilu w mediach społecznościowych. Określił postulat związany z budową wiaduktu jako legendarny.

reklama

– Trzeci wiadukt dla Zatorza to już prawdziwie legendarny postulat i wieloletnie oczekiwanie mieszkańców tej części Olsztyna. Z listy projektów złożonych przez Ratusz do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych wynika, że taki obiekt miałby powstać w miejscu istniejącej kładki na ul. Trackiej – napisał radny Arczak.

Radny postanowił złożyć interpelację do Prezydenta Piotra Grzymowicza, w związku ze swoimi wątpliwościami odnośnie planów związanych z budową wiaduktu.

Czytaj też:  Wkrótce ruszą prace w Śródmieściu. Powstanie węzeł przesiadkowy

– Aby mieć pewność, że plany tego potrzebnego obiektu są poważnie traktowane złożyłem interpelację z pytaniami np. o podstawę wyboru tej lokalizacji oraz zamiary Prezydent Grzymowicz (głównie finansowe) odpowiedniego skomunikowania tego wiaduktu.W obecnym stanie byłby to bowiem obiekt praktycznie zawieszony „w próżni”– po jednej stronie torów mamy ul. Tracką w tragicznym stanie technicznym, a po drugiej tylko polne drogi – dodał radny Arczak.

Odpowiedź na interpelację ma pojawić się w połowie sierpnia.

fot. Mirosław Arczak Radny Olsztyna/Facebook

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama