fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Zatwierdzono nowe stawki za wodę i ścieki w Olsztynie. Podwyżka będzie zauważalna

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Od 1 sierpnia w życie wejdą nowe stawki za wodę i ścieki. Podwyżka w Olsztynie wynosi złotówkę i 15 groszy za metr sześcienny.

Przedsiębiorstwa wodociągowe ustalają stawki, które muszą zostać zatwierdzone przez podległe rządowi Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Tak właśnie stało się w tym przypadku.

Podwyżka została zatwierdzona

Nowe stawki ustalane są na trzy lata, zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami. W czerwcu tego roku skończyła się taryfa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie.

reklama

Wniosek o nowe stawki został złożony już w marcu, jednak odrzucono go i skierowano do poprawy. Zatwierdzono go właśnie teraz.

– Od 1 sierpnia 2021 r. w Olsztynie zaczną obowiązywać nowe stawki taryfowe za dostawę wody i odbiór ścieków – informuje Anita Chudzińska, rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie.

Uzasadnienie wprowadzenia nowych stawek

Cena za metr sześcienny wody w pierwszym roku (do 31 lipca 2022) będzie wynosiła 5,30 zł brutto, a za metr sześcienny ścieków 7,48 zł brutto. Do tej pory było to 4,68 zł i 6,94 zł.

Czytaj też:  Szokująca podwyżka za ciepło. Rośnie oburzenie mieszkańców

– Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w celu zapewnienia ochrony interesów odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen dokonał analizy zmiany warunków ekonomicznych wykonywania przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olsztynie działalności gospodarczej oraz zweryfikował koszty związane ze świadczeniem usług poniesionych w latach obrachunkowych obowiązywania poprzedniej taryfy, ustalone na podstawie ewidencji księgowej z uwzględnieniem planowanych zmian tych kosztów w okresie obowiązywania taryfy pod względem celowości ich ponoszenia – czytamy w uzasadnieniu zatwierdzonego wniosku.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama