fbpx
-3 C
Olsztyn
czwartek, 20 stycznia, 2022
reklama

Opiekun zegara na wieży ratuszowej opowiada o jego działaniu

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Przy okazji prac konserwacyjnych olsztyńskiego zegara, jego opiekun opowiedział o kulisach pracy, zarówno swojej, jak i zegara.

„Przy okazji niedawnego gruntownego przeglądu mechanizmu zegara z ratuszowej wieży Karol Fryta oraz Szymon Żyliński spotkali się z Waldemarem Porwalem, naszym specjalistą od tego niezwykłego urządzenia. Sami zobaczcie, jaka historia wyniknęła z tego spotkania” – czytamy profilu Urzędu Miasta w Olsztynie na Facebooku.

W ramach niemalże 20 minutowego materiału, wykładowca UWM i vloger, Szymon Żyliński wraz z Karolem Frytą z olsztyńskiego Banku Żywności, spotkali się z Waldemarem Porwalem, zegarmistrzem zajmującym się zegarem na wieży ratuszowej.

reklama

„Od niemal stu lat zegar na ratuszowej wieży odmierza czas, upływający w stolicy Warmii. Jednak bardzo rzadko, w wyjątkowych chwilach, wskazówki zatrzymują się, a nad skomplikowanym mechanizmem pochyla się Waldemar Porwal. Oto opowieść o zegarze i jedynym zegarmistrzu w regionie, który zna i rozumie jego działanie.

Dziękujemy pracownikom Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta w Olsztynie za możliwość realizacja nagrania” – czytamy w opisie filmu.

Czytaj też:  "Pazerność wygrała". Podwyżka wynagrodzenia dla prezydenta i radnych prawie o 100 procent!

Przy okazji niedawnego gruntownego przeglądu mechanizmu ⏰zegara z ratuszowej wieży Karol Fryta oraz Szymon Żyliński…

Posted by Miasto Olsztyn on Sunday, June 27, 2021
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama