fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Olsztyński okręg PiS wybrał delegatów na zjazd krajowy

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

W sobotę olsztyński okręg PiS wybrał delegatów na zjazd krajowy tej partii, który jest zaplanowany na 3 lipca. Frekwencja nieznacznie przekroczyła 51 proc. – podał szef okręgu Jerzy Szmit.

Jerzy Szmit poinformował, że każdy z powiatów wchodzących w skład okręgu olsztyńskiego będzie miał swojego delegata na zjeździe krajowym, a trzy powiaty: olsztyński, mrągowski i kętrzyński będą miały po dwóch przedstawicieli.

Z powodu pandemii każdy z powiatów miał wyznaczoną godzinę głosowania. Szmit powiedział, że frekwencja wyborcza wyniosła 51,7 proc., co oznacza, że wybory są ważne.

reklama

Delegatami na zjazd krajowy będą też wszyscy parlamentarzyści PiS.

Szmit powiedział, że podczas wyborów „dochodziło do drobnych niesnasek, ale zwykle ktoś jest niezadowolony”. 

Delegatami na Kongres zostali:

  1. DOBRZYŃ MAREK (Komitet Terenowy w Olecku)
  2. JUCHNIEWICZ ANDRZEJ (Komitet Terenowy w Gołdapi)
  3. KOZŁOWSKI PATRYK (Komitet Terenowy w Nidzicy)
  4. KRYSIAK JAROSŁAW KRZYSZTOF (Komitet Terenowy Olsztyński – pow. ziemski)
  5. KRYSIUK JAN (Komitet Terenowy w Giżycku)
  6. MOROZ BOGDAN (Komitet Terenowy w Mrągowie)
  7. NOJMAN RADOSŁAW MARCIN (Komitet Miejski w Olsztynie)
  8. PIECZUL EUGENIUSZ (Komitet Terenowy w Węgorzewie)
  9. PRUSACZYK SŁAWOMIR (Komitet Terenowy w Mrągowie)
  10. RYPINA RAFAŁ (Komitet Terenowy w Kętrzynie)
  11. SOĆKO PIOTR (Komitet Terenowy w Kętrzynie)
  12. SZKARADZIŃSKI MATEUSZ (Komitet Terenowy w Piszu)
  13. TOŁWIŃSKA ZDZISŁAWA BARBARA (Komitet Miejski w Olsztynie)
  14. ZABIELSKI ALBERT (Komitet Terenowy w Ełku)
  15. ŻUCHOWSKI HENRYK (Komitet Terenowy w Szczytnie)
Czytaj też:  PiS chce baneru "Murem za polskim mundurem" na frontonie budynku teatru

Delegatami na Kongres z tytułu pełnionych funkcji dopuszczonymi do udziału w posiedzeniach Kongresu są:

  1. Jerzy Szmit – Komitet Miejski w Olsztynie;
  2. Iwona Arent – Komitet Miejski w Olsztynie;
  3. Wojciech Kossakowski – Komitet Terenowy w Ełku;
  4. Jerzy Małecki – Komitet Terenowy w Piszu;
  5. Małgorzata Kopiczko – Komitet Terenowy w Ełku;
  6. Karol Karski – poseł do Parlamentu Europejskiego;
  7. Artur Chojecki – Komitet Miejski w Olsztynie;
  8. Dariusz Rudnik – Komitet Miejski w Olsztynie;
  9. Jerzy Gosiewski – Komitet Terenowy w Mrągowie.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama