Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Koniec marzeń. Niespodzianka w Paryżu

WiadomościKoniec marzeń. Niespodzianka w Paryżu

W tegorocznych zawodach French Open 20-letnia tenisistka z Polski, Iga Świątek, nie zdołała obronić tytułu. W ćwierćfinale przegrała z grecką zawodniczką, Marią Sakkari (numer 17), wynikiem 4:6, 4:6. Obydwie tenisistki są najwyżej notowanymi ćwierćfinalistkami tegorocznych zmagań.

Iga Świątek zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu podczas ubiegłorocznej edycji turnieju, co uczyniło ją pierwszą polską tenisistką w historii, która go zdobyła. Natomiast Maria Sakkari stała się pierwszą Greczynką w czołowej ósemce turnieju wielkoszlemowego.

Mecz był bardzo wyrównany, jednak obydwie zawodniczki popełniły wiele niewymuszonych błędów. W drugim secie Świątek traciła już 2:0, a po przerwie medycznej miała problemy z utrzymaniem formy. Sakkari prezentowała się natomiast znacznie lepiej, a jej serwis działał świetnie. W rezultacie, w 10. gemie, po trzech piłkach meczowych, Świątek przegrała.

Mimo porażki w singlu, Świątek wciąż będzie grać w turnieju deblowym. Była ona zwyciężczynią turnieju deblowego w ubiegłym roku, a w tym roku razem z Bethanie Mattek-Sands awansowały już do najlepszej czwórki.