fbpx
-0 C
Olsztyn
piątek, 28 stycznia, 2022
reklama

Ratusz sprzedaje działkę budowlaną nad jeziorem Ukiel

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Prawie tysiąc metrów kwadratowych nad jeziorem Ukiel będzie można kupić na przetargu w Urzędzie Miasta, który odbędzie się w połowie lipca tego roku. To działka, która powstała w ramach tzw. stref przedsiębiorczości. 

Już raz władze miasta próbowały sprzedać jedną działek utworzonych w ramach tzw. stref przedsiębiorczości. Niestety w ustnej licytacji nikt nie wziął udziału. Teraz magistrat stara się sprzedać kolejną działkę. Nieruchomość wystawiona na sprzedaż położona jest w miejscu bardzo atrakcyjnym krajobrazowo, w otoczeniu lasu, w odległości około 20 metrów od plaży miejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie działki prowadzona jest inwestycja „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo- rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym”. Powierzchnia działki wynosi 962 metry kwadratowe i przeznaczona jest pod usługi turystyki: hotel, gastronomia, sport i rekreacja. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 350 tys. zł.

Przetarg odbędzie się w dniu 18 lipca o godzinie 11:30 w siedzibie Urzędu Miasta w sali numer 219, II piętro.

reklama

Oprócz tej działki ratusz ma do sprzedania także działki: 3,6 tys. m kw. (2,6 mln zł), 2 tys. m kw. (700 tys. zł), 3,6 tys. m kw., 3,6 tys. m kw. (1,3 mln zł), 5,3 tys. m kw. (1,8 mln).

Czytaj też:  Chciała dokuczyć mężowi, więc zadzwoniła na 112. Wymyśliła historyjkę, aby dać mu nauczkę

Przygotowanie stref przedsiębiorczości kosztowało 30 mln zł z czego 17 mln złotych pochodziło z kasy unijnej. Celem stworzenia stref jest stworzenie przedsiębiorstwom warunków do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych (budowa dróg dojazdowych, parkingu, ścieżek pieszo – rowerowych, parkingów, sieci wod – kan, teletechnicznych, elektroenergetycznych, odwodnienia terenu) w okolicy plaży miejskiej. Strefy znajdują się wokół Słonecznej Polany, Plaży Miejskiej i w rejonie Zatoki Miłej.

rak

 

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama