fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Olsztyński odział Fundacji Mam Marzenie szuka nowych wolontariuszy

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Wyjazd na mecz z Robertem Lewandowskim, różowy laptop oraz łóżko w kształcie łodzi – to tylko kilka przykładów marzeń chorych dzieci, które udało się spełnić olsztyńskiemu oddziałowi Fundacji Mam Marzenie. Obecnie w Olsztynie potrzebni są nowi wolontariusze, którzy chcieliby wspomóc działalność fundacji. Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych wolontariatem odbędzie się już 8 marca, w Dzień Kobiet.

W ubiegłym roku oddziałowi olsztyńskiemu fundacji udało się spełnić osiem marzeń swoich podopiecznych, a w kolejce na spełnienie czeka kolejnych sześć. – Jest też kilku nowych marzycieli, którzy czekają na pierwsze wizyty wolontariuszy, ale brakuje nam rąk do pracy. Potrzebujemy nowych osób, które pomogą nam spełniać jeszcze więcej marzeń chorych dzieci – mówi Marzena Górska, koordynatorka oddziału w Olsztynie.

Spotkanie dla nowych wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w spełnianiu marzeń podopiecznych fundacji odbędzie się 8 marca o godz. 16.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej – w Planecie 11, al. Piłsudskiego 38.

reklama

Fundacja zachęca także do zgłaszania marzycieli z woj. warmińsko-mazurskiego zmagających się z chorobami zagrażającymi ich życiu. Marzenia podopiecznych fundacji bywają różne. Można je podzielić na kilka kategorii: „być”, „dostać”, „spotkać” oraz „zobaczyć”. Każde dziecko obowiązuje zasada jednego spełnionego marzenia. Pragnienia dzieci powinny być dostosowane do wieku i stanu zdrowia oraz być marzeniem dziecka, niezasugerowanym przez inne osoby. Jednym z marzeń, które udało się spełnić olsztyńskim wolontariuszom jest marzenie Kuby, który chciał przejechać się psim zaprzęgiem. Udało się, a chłopiec nawet sam sterował saniami. Wolontariusze przygotowali dla niego również dodatkowe atrakcje: biwak przy zimowym ognisku oraz pokaz ognia na tafli jeziora. Spełnione pragnienie małego marzyciela pozwala mu oraz jego bliskim chociaż na chwilę zapomnieć o troskach, daje siłę do walki z chorobą oraz nadzieję na lepsze jutro. Nie byłoby to możliwe gdyby nie osoby, wolontariusze, sponsorzy i wszyscy inni o wielkich sercach, dzięki którym marzenia się spełniają.

Czytaj też:  Ministerstwo planuje zmianę terminu ferii zimowych?

Działalność Fundacji Mam Marzenie w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Od początku działalności fundacji spełniono już ponad 6 400 marzeń. – Wszystko to dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy wierzą w marzenia. Ale wielu małych marzycieli wciąż czeka na spełnienie swojego marzenia. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, by następowało to jak najszybciej. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.mammarzenie.org, gdzie można znaleźć wszystkie informacje o spełnionych i oczekujących na spełnienie marzeniach oraz o wolontariacie – mówi Marzena Górska, koordynatorka oddziału w Olsztynie.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama