fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

UWAGA! Od poniedziałku nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Sikorskiego i Tuwima

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok
W związku z realizacją projektu „Modernizacja i rozwój zintegrowanego systemu transportu zbiorowego w Olsztynie” od poniedziałku 8 września 2014 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Sikorskiego i Tuwima.
Z alei Sikorskiego do centrum miasta skręcamy w ulicę Tuwima lub Synów Pułku. Skrzyżowania z ulicami Dywizjonu 303, Obrońców Tobruku i Pstrowskiego będą zamknięte dla tego kierunku jazdy. Wyjątek: komunikacja miejska, taxi, służby ratunkowe i dojazdy do posesji. Od centrum w kierunku osiedli: Nagórki, Jaroty, Pieczewo, Generałów i Zacisze będzie jeden pas ruchu.
Na ulicy Sikorskiego od ulicy Wilczyńskiego do Wańkowicza będzie przewężenie jezdni. Będą utrudnienia dla jadących rano w kierunku osiedli mieszkaniowych, w godzinach popołudniowych dla jadących w kierunku centrum miasta.
Na ul. Tuwima będą lokalne zwężenia jezdni do jednego pasa dla jadących od ul. Sikorskiego do Warszawskiej.
Proponujemy objazdy:
  • „Brzeziny” – jednokierunkowe połączenie osiedla Generałów przez Brzeziny z Al. Warszawską (od ul. Gen. Maczka przy Przedszkolu Miejskim numer 5, do ul. Szostkiewicza). Na dojeździe do ul. Szostkiewicza obowiązuję jednokierunkowy ruch do Al. Warszawskiej.
  • „Poligon” – dwukierunkowe połączenie od ulicy Krasickiego do ulicy Pstrowskiego. Nowa droga będzie biegła po terenie dawnego poligonu wojskowego na Pieczewie

Czytaj też:  Ruch tramwajowy wstrzymany. Pękła szyna

W związku z prowadzeniem robót nastąpi wzmocnienie linii autobusowych nr 24, 25 oraz 27.

Wszystkich mieszkańców, kierowców, rowerzystów i pieszych prosimy o zachowanie szczególnej uwagi podczas przemieszczania się w rejonie budowy. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość, już wkrótce skrócimy czas podróżowania po Olsztynie.

reklama

plakat_objazdy

red

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama