fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Była metoda „na wnuczka”, teraz… „na masażystę”

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Policja ostrzega przed oszustami, którzy działają metodą „na masażystę”. Sprawcy dzwonią i proponują masaż w miejscu zamieszkania, informując, że wszystkie koszty związane z zabiegiem pokrywa miasto. Takie telefony otrzymało już kilku mieszkańców piskiej gminy. Na szczęście rozmówcy zachowali zdrowy rozsądek i nie dali się oszukać.

Jak informują warmińsko-mazurscy funkcjonariusze, oszuści dzwonią na numer stacjonarny i podczas rozmowy starają się ustalić, w jaki wieku jest osoba, z którą rozmawiają i czy mieszka sama. Gdy zbiorą potrzebne informacje, proponują usługi masażu w miejscu zamieszkania rozmówcy, twierdząc, że wszystkie koszty związane z zabiegiem pokrywa gmina. W przypadku zaproszenia rzekomego masażysty do mieszkania na zabieg ma w efekcie odwrócić uwagę właściciela mieszkania, by podczas zabiegu okraść go. Jeśli ktoś znajdzie się w takiej sytuacji, powinien natychmiast zawiadomić policję.

Policja ostrzega: pamiętajmy, że zasada ograniczonego zaufania w tego typu sytuacjach jest jedyną szansą, byśmy nie stali się ofiarą oszustów. Dorośli, szczególnie osoby starsze, często o niej zapominają w wyniku własnej łatwowierności. Niespodziewane telefony z prośbą o natychmiastową pomoc finansową od wnuków, kuzynów czy innych członków naszej rodziny każdorazowo powinny być potwierdzane. Pamiętajmy też, że telefoniczne podszywanie się oszustów za urzędników państwowych, w tym również policjantów, jest celowym działaniem przestępców, którzy w ten sposób chcą zapewnić o swojej wiarygodności i wzbudzić zaufanie.

Czytaj też:  10-latek okradł Biedronkę
reklama

W przypadku otrzymania takiego telefonu zawsze należy:

· skontaktować się osobiście z osobą, podającą się za naszego krewnego,

· nigdy nie ulegać presji czasu, którą wywierają oszuści,

· potwierdzić informację u innych członków naszej rodziny.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem, natychmiast zadzwońmy na policję pod numer alarmowy 997 lub 112.

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama